Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’nun son iddiasına olay cevap!

  • Milli ve manevi bedellerle bezenmiş bir ekonomik modele gereksinim olduğu açıktır. Sindirella iktisadın sonuna gelinmiştir.
  • TÜSİAD Lideri işi gücü bırakıp İsveç ve Finlandiya’nın yanında saf tutmuş. TÜSİAD’ın mensubiyet duyduğu ülke neresidir. Bir defa olsun ulusal olsun.
  • Mahkemeler cinayet davalarında hızla karar vermeli, âlâ hal indirimi yahut bir öteki sebeple canilerin ceza indirimine müsaade verilmemelidir. Gerekiyorsa idam cezası bile tartışmaya açılmalıdır.

SON DAKİKA HABERİ: MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin küme toplantısında değerli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“İnsanın olgunluğu üzere siyasetin de olgunluğundan bahsetmek mümkündür. Olgunlaşmak demek, alınan kararların, taşınan kalplerin hassasiyet seviyesindeki tırmanışı demektir. Her rüzgara yelken açan, her telkine kapı aralayan bir siyaset anlayışının ne olgunluğundan ne omurgalı duruşundan kelam edilebilir. Kolay ve bayağı siyasetin ömrü pişkinlikle gelip geçecektir.

Türk siyasetinin tahlil bekleyen en kıymetli meselelerinden birisi bu tip siyaset ve siyasetçi akımının varlığıdır. Bugün ne yaşıyorsak izleri dündedir. Bugün neyle karşılaşıyorsak maksatları yarındadır. Maksadı büyük olanın inancı da büyüktür.

BAHÇELİ’DEN 2023 MESAJI

Maksat milletimizi hoşlukların en hoşuyla buluşturmaktır. Biz insan üstü bir uğraşla çalışıyoruz, geceyi gündüze katıyoruz, azımızı çok yapmak için daima çabalıyoruz. Cumhuriyetin 100. yıldönümüne adım adım hazırlanıyoruz. İnsanımızın yüreğine yağmur üzere yağıyor, umutlarını yeşertiyoruz. Sözümüzle, sevdamızla, samimiyetimizle, sabrımızla, sadakatimizle, sağduyumuzla 2023’teki zafere yürüyoruz.

Çıkarsınlar adaylarını görsünler anyayı konyayı. Demokrasi er meydanıdır. Kolay kolay yıpranacak meçhul adayı çok arayıp aramadıkları böylesi bir akıl tutulmasına girdikleri de bir öteki muamma olarak karşımıza çıkmaktadır. Aday kim olursa olsun Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan yüzde 50’yi fersah fersah aşan bir oy çokluğu ile yine Cumhurbaşkanı seçilecektir.

Zillet ittifakının adayını açıklamamasında şuurlu bir taktik mi kelam hususudur yoksa demir bir çatlak mı tesirlidir. Çıkarsınlar adaylarını görsünler Hanya’yı Konya’yı. Kolaylıkla yıpranacak meçhul bir adayı arayıp aramadıklarını, böylesi bir akıl tutulmasına düştükleri bir öbür muammadır.

İntikam almak isteyenlerin tamamı Kılıçdaroğlu’nun gerisinde kuyruğa dizilmiştir. ‘Kasım’da seçim olabilir’ diyen Kılıçdaroğlu ya kendini kandırıyor, ya da paraşütsüz uçuyor. Bizim tavsiyemiz en yakın kliniğe müracaat etmesi ve tedavi altına alınmasıdır. Şimdi ortak adayda anlaşamayan birbirine çalım atmaktan haz alan, birbirlerinin aleyhine kulisleri kaynatan siyasi partilere Türkiyemizin emanet edilmesi, istikbalimizin hiçe sayılmasıdır.

“SİNDİRELLA İKTİSADININ SONUNA GELİNMİŞTİR”

Kurallara dayalı milletlerarası tertibin meydan okumalara maruz kaldığını; siyasi, ekonomik ve güvenlik alanlarında çatlakların yeni kırılmalarla genişlediğine şahit oluyoruz. Ekonomik-politik sistemin insanlığın gereksinimlerini karşılamaktan uzaklaştığı görülmektedir.

Dünya kapsayıcı bir vizyona, adil, barışçıl siyasetlere muhtaçtır. Dünya genelinde gelir dağılımı eşitsizliğinden kaynaklanan refah kayıpları kaygı vericidir. Karşımızdaki bu tablo global krizleri teşvik etmiştir.

Milli ve manevi kıymetlerle bezenmiş bir ekonomik modele muhtaçlık olduğu açıktır. Sindirella iktisadın sonuna gelinmiştir. Ahlaki olmayan, insani kıymetlerle bağdaşmayan piyasa uygulamalarını esaslı bir formda sorgulamaktan, ekonomik, güvenlik, eşitlik, özgürlük, adalet kapsamında revize etmedikten sonra varılacak yer yeniden krizdir. İnsanlığın yeni bir vizyona gereksinimi vardır.

“KÜRESEL İKTİSAT CÜCELEŞMİŞTİR”

Ekolojik limitler çerçevesinde kalarak, ekonomik istikrarı yakalamak geleceğin dünyasını daha mamur ve müreffeh hale taşıyacaktır. Uyuklayan bakışla altımızdan kayıp giden dünyayı seyretmemiz sorumluluk anlayışımızla karşıt düşecektir.

Dünyaya karşı kapanmak ve içe dönmek demek, Allah’ın kelamını anlatmaktan ve savunmaktan vazgeçmek demektir. Buna da olurumuz yoktur, daima umutlu olacağız. Biz yeryüzünde unutulmuş bir savaşın kayıp askerleri değiliz. Güzelliğin asıl manası kişisel değil toplumsal olmasıyla tezahür edecektir. Bugünkü tüketim toplumu global bir toplumdur. İçinde zenginlik adalarıyla yoksulluk havuzları bulunmaktadır. Gemisi kurtaran kaptan argümanları, yıkıcı rekabetler, sonlu bir hayat içinde sınırsız servet iştahı felaket habercisi haline dönüşmüştür. Herkese yarar sağlayacağı sav edilen damlama iktisadının aslında bir dolandırıcılık olduğu Oscar ödüllü bir iksidatçı tarafından itiraf edilmedi mi? Küresel iktisat cücelemiştir, motoru teklemiştir.

Küresel iktisat fırtınalı bir havada, bozuk pusulayla yolunu bulma uğraşındadır. ABD, Birleşik Krallık ve Almanya faiz silahına sarılmışlardır ama silahtaki mermi azalmaktadır. Besin ve güç fiyatları global enflasyonu çıkarmaktadır.

TÜSİAD’A İSVEÇ VE FİNLANDİYA TEPKİSİ

Mühim olan Türkiye’nin alacağı konum, üstleneceği tarihi roldür. Türkiye iktisadında pireyi deve yapan siyasi sefillerin dünyanın nereden nereye geldiğini göremedikleri ortadadır. Türkiye olumlu olarak ayrışırken yatırım, üretim alanlarında bir adım öne çıkmaktadır. Besin krizinin bize yansımasını en aza çekmemiz mümkündür. Patates, soğan, patlıcan fiyatlarını abartanlara diyorum ki biraz vicdanınız kaldıysa, kimin tarafında olduğunuzu açıklayın.

Kimlerin değirmenine su taşıdığınızı söyleyin. İşte görüyorsunuz TÜSİAD Lideri işi gücü bırakıp İsveç ve Finlandiya’nın yanında saf tutmuş. TÜSİAD’ın mensubiyet duyduğu ülke neresidir. Bir kere olsun ulusal olsun. Boş yapmayın, Türk de olamıyorsanız bari insan olun. TÜSİAD’ın selam durduğu İsveç, Kandil’in finans bankasına dönüşmüştür. Zillet ittifakı ile İsveç bu durumdan memnun mudur? Brüksel’de toplanan NATO Savunma Bakanları toplantısında PKK’nın elindeki silahların Sayın Akar eliyle mutahaplarına gösterilmesi ihanet çetesinin nerelere ulaştığının göstergesidir. 

İDAM CEZASI ÇIKIŞI

Mahkemeler cinayet davalarında hızla karar vermeli, düzgün hal indirimi yahut bir diğer sebeple canilerin ceza indirimine müsaade verilmemelidir. Gerekiyorsa idam cezası bile tartışmaya açılmalıdır. Bayanlara yönelik cinayetlerin tekrar tekrar gösterimine katiyetle müsaade verilmemeli. Ulusal ve manevi kıymetlerimizi maksat alan dizi-filmler hayatımızı zehirlemektedir. Şiddeti kışkırtan roller, aile birliğimizi direkt çürütme risk ve tehlikesi yaşatmaktadır.

KAYNAK: HABER7