Elon Musk’ın Twitter hesabı kapatıldı!

Elon Musk ve Twitter ortasındaki tansiyon tüm süratiyle devam ediyor. Kısa mühlet evvel şirketi satın almaktan vazgeçen ve 40 milyar dolarlık muahedeyi bozmasıyla yansıları üzerine çeken Musk, artık de ferdî hesabıyla gündemde. Toplumsal medya paylaşımlarıyla sık sık gündemi belirleyen ünlü milyarder ne yazık ki bu ayrıcalığını kaybetti. Elon Musk’ın Twitter hesabı askıya alındı.

Elon Musk’ın Twitter hesabı askıya alındı

Aktif bir Twitter kullanıcısı olan Elon Musk’ın hesabı Twitter tarafından kapatıldı. Profiline bakmak isteyen kullanıcıların karşısına ise “Hesap askıya alındı” yazısı çıktı. Ünlü milyarderin platformda 100 milyonun üzerinde takipçisi var ve en faal kullanıcıların başında geliyor.

Asıl merak edilen ise hesabın neden askıya alındığı. Pek çok kişi, gelişmeyi 40 milyar dolarlık muahedenin iptali nedeniyle şirketin yaptığı misilleme olarak yorumladı. Ünlü milyarderin bu atağı, firmanın paylarında yüzde 10 düşüşe neden oldu.

Yine de Musk’ın Twitter ile olan derin bağlarını göz önünde bulundurursak, hesabın kısa mühlet içerisinde açılması bekleniyor.