Erdoğan: Yunanistan artık bundan sonra başının çaresine baksın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Hz Ali Camii’nde cuma namazının akabinde açıklamalarda bulundu. Yunanistan’la Yüksek Seviyeli Strateji Toplantısı yapılmayacağını belirten Erdoğan, “Bundan herhalde daha net, daha açık bir rest olmaz. Böylelikle Yunanistan artık bundan sonra başının dermanına baksın” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘BUNDAN DAHA AÇIK BİR REST OLMAZ’

“Yunanistan’la ilgili olarak bilhassa sürece yönelik tepkilerimi ortaya koydum. Dürüst siyasetçi karşımda olmadığı sürece bunlarla bir daha görüşmeyeceğimi ve Yüksek Seviyeli Stratejik Kurul toplantılarımızı bitirdiğimizi ve Yunanistan’la Yüksek Seviyeli Strateji Toplantısı yapmayacağız dedik. Bu yıl yapılacak toplantıyı da yapmıyoruz. Bundan herhalde daha net, daha açık bir rest olmaz. Böylelikle Yunanistan artık bundan sonra başının devasına baksın.

ENERJİ VE İKLİM BAHİSLİ EKONOMİK FORUMU

Video konferans aracılığıyla Sayın Biden’ın da daveti üzerine önderler olarak bunu yapacağız. Yaklaşık üçer dakikalık birer bildirimiz olacak. Bu bildirimlerimizi sunmak suretiyle iklim ve etraf konusunda ne düşündüğümüzü, neler yapmayı planladığımızı bu görüşmede görüntü konferans aracılığıyla anlatacağız.

‘SUUDİ ARABİSTAN’LA İLGİLERİ KIYMETLENDİRME FIRSATI BULACAĞIZ’

Çarşamba günü Veliaht Prens bu ziyareti gerçekleştiriyor. İnşallah biz de Külliye’de kendilerini kabul edeceğiz. Orada gerek ikili gerek heyetler ortası görüşmelerimizi yapacağız ve bundan sonraki sürece yönelik Türkiye-Suudi Arabistan alakalarını inşallah çok daha ileri derecede, çok daha yüksek düzeyde nerelere taşıyabiliriz bunları kıymetlendirme fırsatını bulacağız. Evvel gruplar, heyetler esasen geldiler. Çarşamba günü de Veliaht Prens, kendisi gelecekler. Bu bir resmi ziyarettir. Resmi ziyarete biz de resmi kabulümüzü yapacağız.” (HABER MERKEZİ)