Togg, yerli girişimlere yol göstermeye hazırlanıyor!

Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren global teknoloji markası Togg, ülkemizde Bilişim Vadisi’yle birlikte hayata geçirdiği Mobilite Hızlandırma Programı’nı milletlerarası arenaya taşıyor. 4 kıtada, 20 ülkede ve 39 ofiste, Silikon Vadisi’nin kalbinde 400 kurumsal partnere sahip bir yenilik platformu olan Plug and Play ile iş birliğine imza atan Togg, milletlerarası Mobilite Hızlandırma Programı ile start-up’lara yol gösterecek.

Togg, start-up’larla sürdürülebilir paha yaratıyor

Program kapsamında küresel girişimcilere mentörlük, finansal danışmanlık ve proje takviyesi üzere gereksinim duydukları her hususta takviye verilecek. Togg birebir vakitte Plug and Play tarafından desteklenen açık bir inovasyon platformu olan STARTUP AUTOBAHN’a da üye olarak, küresel oyuncularla birlikte mobilite alanında etkin olarak rol alacak.

Almanya Stuttgart’ta düzenlenen STARTUP AUTOBAHN Expo 2022 etkinliğinde açıklanan iş birliğine ait konuşan Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, mobilite ekosisteminde start-up’ların yeni teknoloji tahlillerinin çok değerli bir kesimini olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Şirketler 5-10 yıl öncesine kadar kendi Ar-Ge ünitelerine güveniyorlardı lakin start-up’larla birlikte teknolojik yenilik daha evvel hiç görülmemiş bir sürate ulaştı. Çevik iş modelleri ile bahadır adımlar atan start-up’lar süratli aksiyon alıp kesimleri dönüştürüyor.

Mobilite ekosisteminin şekillenmesinde de start-uplar kritik bir rol oynuyor. Kesim yeni oyuncuların ortaya çıkması için bir fırsat penceresi yaratırken, yeni oyuncularla yapılan iş birlikleri de sürdürülebilir kıymet yaratmamıza imkân tanıyor. Plug and Play ile hayata geçireceğimiz ‘Mobilite Hızlandırma Programı’ da ekosistemin çok değerli bir ögesi olan start-upları desteklemek için attığımız kıymetli bir adım.

Avrupa’nın gerçek manada nadir mobilite ekosistemi uygulama platformuyuz. Haziran ayında Avrupa’nın en büyük teknoloji ve start-up aktifliği olan Vivatech’te yer alarak start-up yaklaşımımızı aktardık. Aktifliğin merkezinde yer alan Mobility Park by Togg ile de start-upların nabzını tutma fırsatı bulduk. Global rekabete hazırlanan bir şirket olarak yalnızca ülkemizde değil, memleketler arası alanda da mobilite ekosistemini geliştirecek her türlü çalışmanın içinde olmaya devam edeceğiz.”

Plug and Play Türkiye Yöneticisi Lale Gözübüyük de iş birliğine ait şöyle konuştu: “Togg, bir arabadan çok daha fazlası olmayı hedefliyor. Dünya’nın en büyük inovasyon platformu Plug and Play, yalnızca küresel otomotiv firmalarına değil başta mobilite olmak üzere birçok bölüme yayılan birikimini, geliştirdiği imkanlarını bu uzun seyahatinde Togg ile paylaşmaktan memnunluk ve gurur duyacaktır.”