Unreal Engine 5 ile yapılan Max Payne yok artık dedirtti

İlk olarak 2001 yılında oyuncularla buluşan Max Payne, Unreal Engine 5 ile tekrar hazırlandı. Kısa müddette büyük ilgi uyandıran konsept çalışması, 21 yaşındaki oyunun Unreal Engine 5’te nasıl görüneceğini ortaya koydu.

21 yaşındaki Max Payne’e Unreal Engine 5 makyajı

Rockstar Games’in efsaneleşmiş serilerinden biri olan Max Payne, Unreal Engine 5’le yine hazırlanan oyunlar furyasına dahil oldu. 2001’de duyurulan birinci Max Payne’in Unreal Engine 5 ile nasıl görüneceğini gösteren konsept tasarımı, oyuncular tarafından büyük alkış aldı.

Geçtiğimiz birkaç ay evvel serinin geliştiricisi olan Remedy Entertainment, Max Payne ve Max Payne 2: The Fall of Max Payne’in remake’i üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu açıklamaya hayli çok sevinen oyuncular, Remedy’nin sitesini çökertti.

Son vakitlerde yaptığı konsept çalışmalarıyla ön plana çıkan TeaserPlay isimli bir YouTube kanalı, artık de Unreal Engine 5’ten geçirilmiş Max Payne Remake’in nasıl olacağını betimledi. 21 yaşındaki serinin Unreal Engine 5’li konsept fragmanı oyunculardan büyük övgü aldı.

Max Payne Remake videosunda ana karakter, oyunun klasikleşmiş yerlerinde dolaşıyor. TeaserPlay’in açıklamasına nazaran, konsept için özel aydınlatma teknolojisi Lumen (Global Illumination), Nanite ve ray-tracing kullanıldı.

Ayrıca Max Payne karakteri konsept görüntüsü için yine tasarlandı. TeaserPlay, sinemalarda Max Payne karakterini canlandıran Sam Lake ve James McCaffrey’in bir karışımından esinlendiğini tabir etti.

Remedy’nin Northlight Engine oyun motoruyla geliştirilecek Max Payne 1 ve 2’nin, Rockstar tarafından finanse edileceği söz edildi. Ayrıyeten Remedy tarafından geliştirilen Control gibi olacağı garantisi verildi. Bu, Rockstar’ın daha evvelki Grand Theft Auto: The Trilogy felaketine benzemeyeceğine yönelik bir işaret olabilir.

Peki ya siz Max Payne remake hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.