35 bin TL’lik Apple Watch Pro geliyor!

Giyilebilir teknoloji alanında dala taraf veren şirketler ortasında yer alan Apple, akıllı saatlerine getirdiği özellikler ile her yıl şaşırtmayı başarıyor. Son olarak kandaki oksijen düzeyini ölçme yeteneğini bu aygıtlara kazandırdı.

Bütün piyasa da onun yolundan giderek birebir özelliği kendi modellerinde sunmaya başladı. Lakin son günlerde özellikler ile değil, aygıt modelleriyle gündeme geldi. Zira Watch 8 Rugged Edition yahut Extreme Edition, Watch 8 ve Watch 8 Pro biçiminde 3 modelle karşımıza çıkacak.

Apple Watch Pro cüzdan yakacak!

Apple yaklaşık 2 ay sonra yeni bir aktiflik düzenleyecek. Burada en önemli iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max modelleri tanıtılacak. Ama yeni AirPods Pro ve 8. jenerasyon akıllı saatleri de büyük bir kitle tarafından merakla bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir sızıntı ise Apple’ın bu yıl Rugged Edition yahut Extreme Edition olarak isimlendirilmesi beklenen sağlam tasarımı, uzun ömürlü pili ve ekstrem sporlara yönelik özellikleri ile öne çıkacak bir 2. bir akıllı saatinin tanıtılacağını söyledi.

Fakat bugün bir argüman daha gündeme oturdu. Apple’ın Rugged Edition modelinin her yerde satılmayacağı ve 2. bir modelden fazla ek özellik üzere satılabileceği söylendi. Lakin 2. bir olacağı kesin. Bunun ise Pro isimlendirmesiyle gelecek yeni bir Apple Watch olacağı belirtildi.

Tabii ikinci bir tez da Rugged Edition yahut Extreme Edition olarak bahsedilen modelin aslında Pro’yu temsil ettiği tarafında. Ama asıl can alıcı nokta fiyat beklentisi oldu. Çünkü sızıntıların ortasında bu aygıtın 900-1000 dolar civarında, yani 8. nesilin 2 katı olacağı tarafında birtakım bilgiler mevcut.

Eğer bu fiyatlandırma yanlışsız ise ve ülkemize de geleceğini varsayarsak, sadece GPS olan modelin 25 bin TL, GPS+Cellular yani e-SIM dayanaklı modelin de 35 bin TL’nin biraz altındaki fiyat etiketiyle Türkiye’de satışa çıkacağını söyleyebiliriz.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!