Ankara’daki Gezi Parkı davasında karar çıkmadı: Duruşma avukat beyanları bitmeden ertelendi

Ankara’daki Seyahat Parkı aksiyonlarıyla ilgili davada, “silahlı terör örgütü üyeliği” kabahatinden 25 sanığın beraat ettirilmesi tarafındaki mütalaasını 2 yıl sonra değiştiren savcının, sanıklara bu kabahatten da ceza verilmesini talep etmesinin akabinde ikinci duruşma Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görüldü. Mahkeme heyeti, avukat beyanları bitmeden davanın 12 Ekim’e ertelendiğini açıkladı.

SAVCI, CEZA TALEBİNİ YİNELEDİ

ANKA Haber Ajansı’nın haberine nazaran, Ankara’daki 26 sanıklı Seyahat Parkı davasında, daha evvel “silahlı terör örgütü üyeliği” cürmünden 25 sanığın beraat ettirilmesi tarafında görüş bildiren savcı, iki yıl sonra mütalaasını değiştirerek sanıklara bu cürümden da ceza verilmesini talep etti. Savcının ceza talebinin akabinde ikinci duruşma bugün Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

Dava öncesinde polis, adliye önünde barikatlar kurarak davaya katılmak isteyenlere sınırlama getirdi. Bahse ait mahkeme heyeti ile avukatlar ortasında yapılan müzakereler sonucunda; izleyiciler içeri alındı ve duruşma başladı.

Duruşmada savcı, temel hakkında mütalaasını sundu ve cezalandırma talebini yineledi. Savcının mütalaasını sunmasının akabinde sanık avukatları, temel hakkındaki beyanlarını sundular.

MAHKEME: İSİMLİ TATİLDE BELGEYİ KARARNAMELERLE BİRLİKTE İNCELEYECEĞİZ

Öğle saatlerinde davaya verilen bir saatlik ortanın akabinde, mahkeme heyeti karar vermeyeceğini, davanın 12 Ekim 2022 tarihine erteleneceğini ve isimli tatilde belgeyi kararnamelerle birlikte inceleyeceklerini belirtti.

Mahkeme heyetinin bu açıklamasının akabinde duruşma, avukat beyanlarıyla devam etti. Avukat Saliha Şahin’in beyanının akabinde duruşma sona erdi. Mahkeme heyeti, davanın 12 Ekim 2022’ye ertelendiğini açıkladı. (HABER MERKEZİ)