Elon Musk’ın Twitter’daki takipçi sayısı kaç?

Elon Musk, son devirde yaptığı açıklamalar ve Twitter’ı satın alma teklifi ile gündemden düşmüyor. Twitter’ı satın alma konusunda görüşmeler devam eden başarılı iş insanı, toplumsal medya platformundaki geçersiz hesaplardan kurtulmaya çalışıyor. Pekala Elon Musk’ın Twitter’daki takipçi sayısı kaç ?

Elon Musk 100 milyon takipçiye ulaştı

Tesla ve SpaceX CEO’su Twitter takipçi sayısında kıymetli bir evreyi daha geride bıraktı. Elon Musk’ın satın almak üzere olduğu toplumsal medya platformu Twitter’da şu anda 100 milyon takipçisi bulunuyor. Elon Musk Twitter’da en çok takipçisi olan birinci 6 insan ortasında yer alıyor.

Elon Musk, 2009 yılında Twitter’a katıldı. Bu mühlet zarfında yaklaşık 18.500 tweet atan tanınan iş insanı, yaptığı paylaşımlarla birçok sefer gündeme geldi. Elon Musk, kimi paylaşımlarla ise başı yetkililerle belaya soktu. Son olarak 21 Haziran’da paylaşım yapan Tesla CEO’su şu anda Twitter’daki en sessiz devirlerinden birini yaşıyor.

Bu sessizliğin nedeni ise şimdi bilinmiyor. Lakin Twitter’ı satın alma görüşmeleri devam eden Elon Musk, bu süreçte yeni bir olay daha yaşanmaması ismine bu türlü bir adım atmış olabilir. Platformdaki uydurma ve spam hesapları gaye alan Elon Musk, 44 milyar dolarlık teklifini geri çekebilir.

Twitter uzun müddettir geçersiz ve spam hesapların kullanıcı tabanının sırf %5’ini oluşturduğunu sav etse de Musk, sayının çok daha yüksek olduğunu belirtiyor. Musk’ın tezlerinde yer alan geçersiz hesapların takipçi sayısının ne kadarını oluşturduğunu ise merak ediyoruz.

Twitter’da en çok takipçisi olan ünlüler ise şu formda:

  • Barack Obama: 132.1 milyon
  • Justin Bieber: 114.1 milyon
  • Katy Perry: 108.8 milyon
  • Rihanna: 106.9 milyon
  • Cristiano Ronaldo: 101.3 milyon
  • Elon Musk: 100 milyon

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk, Twitter’ı satın alacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.