Yüksel Yıldırım: Transferler şampiyon olmak için

Sezon için transferlere süratli başlayan Samsunspor’un Lideri Yüksel Yıldırım, yeni dönem bütçesi doğrultusunda bu dönem için transferleri şampiyonluk maksadıyla belirlediklerini vurguladı. Ekibin yeni hocası Bayram Bektaş ve takımına şampiyonluk yolunda kararlı duruşlarına inandıklarını lisana getiren Yıldırım, kulübün geleceğini birlikte inşa edeceklerini söyledi.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan Lider Yıldırım, “Kulübümüzün yeni dönem bütçesi doğrultusunda bu dönem için transferlerimizi şampiyon olmak için gerçekleştirmeye karar verdik ve güzeli ile de başladık. Biz daima zoru sevdik ve güç işlerin adamı olduğumuzu da düşünüyoruz. Yeni Hocamız Bayram Bektaş Samsunspor’a gelmeyi çok istemişti ve kulübümüzün şahane bir geçmişi olduğunu bildiğinden ötürü geldi. Yapacağı vazifesi için çok çalışarak tüm riskleri çözeceğini, topluluğa gereken beklentileri karşılayacağını ve şampiyon yapmak için kelam verdi. Bayram Bektaş Hocamız ile birebir vakitte kulübümüzün ve alt yapımızın geleceğini birlikte inşa edeceğiz” sözlerini kullandı.

İlk kamp için kadro toplanıyor

Yıldırım, kadro hocası Bayram Bektaş ve grubuyla yeni dönem hazırlıklarını yaptıklarını belirterek; “Hangi kamp ne vakit ve nerede olacak, yeni dönem ne vakit başlayacak, hepsi hazır bekliyor ve yarın kadro birinci kamp için Samsun’da toplanıyor” dedi.

“Şehirdeki olumsuz havayı olumlu hale çevirmek istiyoruz”

Kulüp İdaresi olarak Bayram hocanın Samsunspor’da şahane işler çıkaracağına inandıklarını lisana getiren Yıldırım, “Bayram Hoca ve takımıyla ile kentteki olumsuz havayı ve enerjiyi artık olumlu hale çevirmek istiyoruz. Transfer konusunda Batu Kaplan ve scout grubu ile süratli adımlar atıyoruz. Üstün Lig’de de yoluna devam edecek güçlü bir takımın iskeletini kurmanın gayesi ile yola çıktık. Hocamız gelir gelmez orta vadeli bir yapılanmanın planına başladık. TFF 1. Lig’de Şampiyonluk bir sonuç lakin şampiyon olduktan sonra Üstün Lig’de gayelere gitmek, Avrupa’da oynayan bir kulüp ve ekip haline gelmek için daha yapılacak çok büyük bir tertibe muhtaçlığımız var” formunda konuştu.