Apple Watch’lara watchOS 9 ile yeni bir mod geliyor!

Apple, önümüzdeki Eylül ayında düzenleyeceği aktiflikte yeni akıllı telefonlarını, saatini ve kulaklığını tanıtacak. Olağan bir de tablet beklentileri var. Ama bu aygıtlarla 2. bir aktiflikte müsabakamız da mümkün. Bugün ise Apple Watch’lara watchOS 9 ile birlikte gelecek yeni bir düşük güç modu ortaya çıktı.

watchOS 9, Apple Watch’lara düşük güç modu getiriyor!

Geçtiğimiz devirde paylaştığı sızıntıları (sonradan doğrulanan) ve dengeli varsayımlarıyla gündeme gelen Mark Gurman, bugün paylaştığı yazısında Apple’ın watchOS 9 ile birlikte geliştirdiği düşük güç modu özelliğinden bahsetti.

Tabii şu anda bu özelliğin hala geliştirme etabında olduğunu, bu nedenle 2 ay sonra düzenlenecek olan Apple etkinliğinde kendine yer bulamayacağını fakat bu yıl sonuna kadar büyük bir güncelleme paketinin içerisinde geleceğini söyledi.

Apple Watch modelleri aslında esasen pil ömrünü korumak için ekranda sadece saati gösteren bir moda sahip. Lakin Gurman, üzerinde yeni çalışılan özellik sayesinde kapsamın biraz daha genişletilmeye çalışıldığını söylüyor.

Yani artık akıllı saatleri düşük güç moduna aldığımız da başka uygulamaları da aşikâr bir oranda kullanma imkanımız olacak. Geçtiğimiz Nisan ayında bu hususla ilgili birinci sızıntılara rastlamıştık. Ama Haziran ayında düzenlenen WWDC’deki watchOS 9 tanıtımı içerisinde yer almadı. Bu nedenle Eylül’de tekrar karşımıza çıkabileceği, ya da yıl sonuna kadar geleceği söyleniyor.

Fakat bu noktada bir berbat haberimiz olacak. Zira Gurman, bu özelliğin donanım dayanaklı de olabileceğini söyledi. Bu nedenle Apple’ın tanıtım için yeni 8. jenerasyon Watch’ları bekliyor olabileceğini belirtti. Bu durumda eski aygıtlar faydalanamayacaktır.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!