CHP’den Aykut Erdoğdu açıklaması: En doğru kararı vereceğine inanıyoruz

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun eski eşi Özge Erdoğdu ile yaptığı telefon görüşmesinin kaydının toplumsal medyada paylaşılmasıyla ile ilgili açıklama yaptı.

Öztrak açıklamasında “Sayın Erdoğdu’nun kendisi ve partimiz açısından en hakikat kararı vereceğine inanıyoruz” tabirlerini kullandı.

Erdoğdu ile 3.5 ay evvel ayrıldığı eski eşi Özge Erdoğdu ortasında boşanmadan evvel geçen bir konuşma, toplumsal medyada yayınlanmıştı. Özge Erdoğdu tarafından paylaşılan konuşmanın akabinde toplumsal medyadan bir açıklama yapan Aykut Erdoğdu, geçen haftalarda evlendiği eşi CHP Yüksek Disiplin Heyeti Üyesi Avukat Tuba Torun’dan özür dilemişti.

Erdoğdu, “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna ise şu karşılığı vermişti:

“İstifa benim için aday olmamam, zati olmam. Buna yenilmiş olmayı da içim elvermiyor bir de uzaktan da olsa takviye vermek istiyorum zira son üç ay kapandım çalıştım daha da çalışacağım. Tüm kalbimle söylüyorum ben devlette yetiştim. Yurtdışında okudum, halkla bağlantım vardır. Siyasette şu an çok ağır bir kriz yaşıyoruz. Benim de kolum kanadım kırıldı doğal lakin dönüp bu ülkeye borcumu ödemek isterim. Hiçbir şeye aday değilim, hiçbir misyon talebim yok. Genel Lider yahut parti idaresi sıkıntı durumda bıraktığımı düşünürse çabucak, o mevzuda çekincem yok fakat şu an sağlıklı karar verecek durumda değilim zira Tuba’nın durumu da çok berbat.” (HABER MERKEZİ)