İki buçuk aydır kayıptı: Fatih Demir kır düğünü yapılan yere gömülmüş

İstanbul’da iki buçuk aydır aranan Fatih Demir’in arkadaşları tarafından öldürülerek gömüldüğü ortaya çıktı. 25 Mart 2022 tarihinde Fatih Demir’in kardeşi tarafından yapılan müracaatın akabinde polis harekete geçti. Kayıp Şahıslar Ofis Amirliği takımları kayıp olan Fatih Demir’in 24 Mart 2022 tarihinde son olarak 8 yıldır arkadaşları olan İlhan Ç. ve Kurban Ç. kardeşlerle görüldüğünü belirledi.

KATİLLERİYLE YEMEK YEMİŞ

DHA’nın haberine nazaran polis olayla ilgili yaptığı çalışmada şüphelilerin Fatih Demir’in iki kardeşle buluştuğunu birlikte arabaya binerek, evvel kendi konutuna akabinde Silivri’de bir lokantaya gittiklerini belirledi. Burada birlikte yemek yiyen üçlünün daha sonra tekrar arabaya binerek, İlhan Ç. ve Kurban Ç.’nin sahibi olduğu Silivri, Ortaköy mahallesinde bulunan ruhsat alınmadığı için çalışmayan kır düğün salonuna gittikleri belirlendi.

Yapılan çalışmalarda 16.30’da kır düğün salonuna giden Fatih Demir’in bir daha dışarı çıkmadığı tespit edildi. Yapılan çalışmalarda İlhan Ç. ve Kurban Ç.’nin saat 23.00 üzere işyerinden ayrıldıkları, Fatih Demir’in telefonunu meskeninin yakınında atarak, Selimpaşa’da bir meskene gittikleri belirlendi.

İKİNCİ KATTAN ATLAYARAK KAÇMAYA ÇALIŞTILAR

Kayıp Şahıslar Ofis Amirliği grupları kanıtların toplanmasın akabinde operasyon için düğmeye bastı. Şüpheliler İlhan Ç. ve Kurban Ç. ile olaydan haberi olduğu öğrenilen H.Ç. ikinci kattan atlayarak polisten kaçmaya çalışırken gözaltına alındılar.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİLER

Asayiş Şube Müdürlüğünde sorguya alınan şüphelilerden İlhan Ç. ile Kurban Ç.’nin cinayeti itiraf ettikleri öğrenildi. Şüphelilerin olayın anlık geliştiğini söyleyerek, eski bir hasımlık yüzünden tartışma çıktığını bu sırada Fatih Demir’i öldürdüklerini söyledikleri öğrenildi. Poliste süreçleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. (HABER MERKEZİ)