Rockstar, GTA 6’nın faturasını Red Dead Redemption’a kesti!

GTA 6 ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyorken, Rockstar Games Red Dead ve GTA Online için yeni bir karar aldığını duyurdu. Son açıklamaya nazaran, Red Dead Redemption 2‘nin çevrim içi sürümü olan Red Dead Online’a daha fazla güncelleme verilmeyecek.

Red Dead Online güncelleme almayacak

Rockstar Games paylaştığı yeni bir blog yazısında, hayranlarının Grand Theft Auto serisiyle ilgili meraklarının farkında olduklarını söyledi. Bundan ötürü daha fazla geliştirme grubunu GTA 6’ya kaydırdıklarını söyleyen şirket, Red Dead Online’a büyük güncellemeler yapamayacağını açıkladı.

GTA 6 için gözünü karartan Rockstar Games, bunun bedelini ise Red Dead Redemption 2’nin çevrim içi sürümüne ödetecek üzere görünüyor. Red Dead Online’ın ne kadar kullanıcıya sahip olduğu meçhul olsa da, hala oyuncular ortasında tanınan olduğunu biliyoruz. Fakat oyun için sunulan dayanağın büyük kısmı kesilecek.

Rockstar’ın aldığı yeni kararın Red Dead Online sunucularını etkilemeyeceğini hatırlatmak gerekiyor. Yani şayet hala Red Dead Redemption 2 dünyasında gezinmekte özgürsünüz. Lakin oyuna yeni paketler, dönemlik özel etkinlikler yahut kusur düzeltmeleri sunulmayacak.

Şirketin paylaştığı son yazı, tüm takviyenin çekilmediğine vurgu yapıyor. Red Dead Online’ı daha oynanabilir bir yer haline getirmek için yapılan değişiklikler artık paylaşılmayacak olsa da, mevcut modların ve ek misyonların devam edeceği belirtildi.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, Grand Theft Auto serisindeki bir sonraki oyuna hakikat daha fazla geliştirme kaynağını hareket ettiriyoruz. Oyuncuların beklentilerini aşma muhtaçlığını her zamankinden daha fazla anlıyoruz. Ayrıyeten Red Dead topluluğumuzun yaratıcı eforlarını her fırsatta vurgulamaya ve paylaşmaya devam edeceğiz.

GTA 6 ile ilgili son sızıntılara baktığımızda, Rockstar takımının yaklaşık 8 yıldır (2014’ten beri) bu proje üzerinde çalıştığı ve şimdiye kadar ki en büyük kaynak transferini buraya yaptığı söyleniyor. Üstelik burada bahsedilen ölçü tam 600 milyon dolar.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!